Aktuálne:

Prajem krásne adventné obdobie !!
Pozor na podvodné stránky!

8. srpna 2011 v 9:49 | Latryna |  Zaujímavosti

(došlo mi mailom)


Varovanie - preposielam.
Dobry den,
klikla som na stranku - najsirsia online kniznica. Vyzvalo ma na registraciu, a AZ POTOM mi bolo oznamene, ze toto je plateny portal. Rychlo som stranku opustila, ale uz bolo neskoro - vygenerovalo mi to fakturu za uzivanie kniznice na 24 mesiacov za 70 eur a nie je moznost od zmluvy odstupit.
Odpisala som, ze nebolo vopred varovanie, ze toto je platena stranka a ze nechcem sluzby vyuzivat a odhlasujem sa z posyktovania sluzieb, a nemienim ani platit 70 eurá za sluzby, ktore nechcem v buducnosti vyuzivat. TAk ze mam zaplatit spolu 70 eur + 60 eur za porusenie zmluvy + 5 eur manipulacny poplatok. Odmietla som.
Uz po par dnoch mi dosla nova vyzva na uhradu -1.upomienka a za upomienku 5 eur navyse-za par dni. !!!! Firma nema na seba telefonicky kontakt a je registrovana na Seychelach.
Preslo zase dalsich par dni, ked som si vygooglila, ze nemam nic platit, aj som im odpisala, googlila som dalej, sla za pravnickou a odmietala platit.
Dnes-po 2 mesiacoch mi prisla predzalobna upomienka od SLOVENSKEJ FIRMY BIB !!!, ze k istine 107 eur (skade sa vzala tato vyssia suma?!)á mam plus 22 eur uroky! 20percent za 2 mesiace !!! a ked nezaplatim spolu 130 eur, ide to na sud a bude to vyse 300 eur. Pravnicka mi poradila zaplatit, kedze su na Seychelach a neda sa odstupit od zmluvy.
NEVYUZILA SOM ANI PISMENKO Z ICH SLUZIEB !!!!!!
Prosim, varujte dalsich, aby neklikali kniznicu, hokejove majstrovstva (aj toto uz vyparatili), mozno pride futbal a olympiada a SA NIKAM SAMI NEREGISTRUJTE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Neskocte do pasce !!!!!!!!!!!
tu je ich mail: Online Investment Group Ltd. <oig-ltd@pro-mail.eu

Ja som na webe našla aj iné poznatky:
Slovenská společnost BIB Services, s.r.o., opakovaně pod výhružkou exekucí a žalob tlačí tisíce Čechů k zaplacení několika desítek eur za registraci na internetových stránkách provozovaných seychelskou společností Online Investment Group Ltd. A to přestože smlouva na webu ve většině případů vůbec nevznikla. Před několika dny začala BIB Services znovu rozesílat e-mailové výzvy, aby lidé do 14 dnů údajný dluh zaplatili, jinak pošle k soudu návrh na vydání platebního rozkazu. Rada právníků ovšem zní vůbec nereagovat a nic neplatit, dokud nepřijde dopis přímo od soudu. Teprve pak by bylo vhodné reagovat.

"Výzvy jsou napsané tak, aby si méně pozorní lidé mysleli, že pohledávka už je u soudu, a že musejí zaplatit. A někteří lidé bohužel psychickému nátlaku podlehnou," říká Tomáš Večl z Evropského spotřebitelského centra (ESC), na které se obracejí stovky lidí s žádostí o radu, jak postupovat. ESC se zabývá spory českých spotřebitelů s prodejci z jiných zemí EU a o tomto problému ví díky partnerským centrům v jiných členských státech EU. Pochybný projekt tzv. webových pastí totiž běží i jinde v Evropě, např. Dánsku či Německu.

"Firma založí stránku s jinak volně dostupným obsahem, například s informacemi o fotbalovém mistrovství nebo volně šiřitelným softwarem, a na titulní straně nabídne možnost soutěžit o drahou elektroniku. Pár měsíců poté, co návštěvník webu do soutěžního formuláře vyplní své osobní údaje, mu přijde e-mail, že se na daných stránkách zaregistroval a za dvouleté členství musí dle smluvních podmínek zaplatit třeba 60 eur," popisuje Tomáš Večl a upozorňuje: "Smlouva ale ve většině případů platně nevznikla. Webové stránky jsou tvořeny záměrně klamavým způsobem a protože zákon tyto tzv. nekalé obchodní praktiky zakazuje, nemohou vést ke vzniku platné smlouvy. Při registraci mohou být navíc velmi snadno zneužity osobní údaje třetí osobou a nezřídka ji provádějí také děti bez plné způsobilosti k právním úkonům."

Částky ve výši zhruba 50-100 eur vymáhá společnost BIB Services, s.r.o., v zastoupení společnosti Online Investment Group údajně registrované na Seychelách. Druhá jmenovaná "firma" byla vytvořena jako následník slovenských společností Web Content a Pro Content, které s těmito praktikami na Slovensku začínaly. Díky jazykové blízkosti se cílem nekalých praktik stali i čeští uživatelé internetu. Evropské spotřebitelské centrum pomáhá a radí spotřebitelům ve sporech s prodejci zboží a služeb z jiných zemí EU, Norska a Islandu. Síť 29 Evropských spotřebitelských center je zřizována Evropskou komisí a členskými státy, česká kancelář působí při České obchodní inspekci. Více na www.coi.cz/esc.
Alebo:
Používatelia dostali výzvu k úhrade poplatkov za registráciu. Konateľ firmy, ktorá ich rozosiela, sa pritom pozná s konateľom prevádzkujúcej firmy.
Kauza 60-eurových faktúr za registráciu na weboch má zaujímavé pokračovanie. Poškodeným používateľom prišla v piatok ďalšia výzva k úhrade dlžoby.
Tentoraz však neprišla od samotnej firmy Pro Content, prevádzkovateľa webov, kde sa používatelia údajne registrovali, ani od South Ocean Investment Corp. z Belize, ktorej bola pohľadávka postúpená. V novej pohľadávke ide o slovenskú spoločnosť BIB Services s.r.o.
Na oficiálnych stránkach Bib-services.sk sa dozvieme, že firma je "vedúcou spoločnosťou na trhu poskytujúcou služby v oblasti spravovania pohľadávok." Živé.sk zistilo, že v skutočnosti ide s najväčšou pravdepodobnosťou o nastrčenú firmu prepojenú na konateľa Web Contentu.
Už v začiatkoch kauzy radili viacerí právnici výzvy firmy ignorovať. O prípadnom zaplatení poplatku môže rozhodnúť až súd a dotknutý občan o tom musí byť informovaný. Ak by bol napríklad vydaný platobný rozkaz, môžete naň podať do určitej lehoty odpor. Na internete bola tiež iniciovaná hromadná žaloba n aspoločnosti Web Content i Pro Content a vyšetrovateľ už zahájil trestné stíhanie vo veci podvodu a podvbodu v štádiu pokusu.
Môj záver:
Surfujte po webe koľko len chcete, ale nikdy sa nikam neregistrujte skôr ako si neprečítate všetky podmienky! Ak tie podmienky nie su zverejnené na úvodnej stránke, neregistrujte sa! Ak sa vám už aj niečo podobné stalo, nikdy neplaťte za služby ktoré vám neboli poskytnuté.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.


Linka
Čo sa udialo v minulosti, je základ budúcnosti.
Ako žiješ dnes, taká bude Tvoja minulosť
a teda aj budúcnosť...


čakám!ĎAKUJEM ZA NÁVŠTEVU A ČAKÁM ŽE PRÍDETE ZAS!

motýlik


Latrynask.blog.cz website reputation